O Nás

HovNet je počítačová síť v Hornovsackém údojí datující počátky od roku 2003, oficiálně jako sdružení od roku 2004.

Primárním účelem provozu této sítě je nabídnout svým členům přístup k informacím a to pomocí dostupného připojení k Internetu. Pokrytí síťe se dynamicky rozrůstá napříč Hornovsackým údolím směrem od Vsetína. V současnosti od Janové až po Velké Karlovice.

Nesnaží se za každou cenu pokrýt lokality s největší poptávkou po připojení. Jsou pokryta i odlehlejší údolí, aby byla uspokojena poptávka i tam, kde připojení k internetu jinak není možné (např. díky absenci GSM signálu nebo telefonních přípojek) nebo je pro komerčního operátora nevýhodnou investicí. Oblast působnosti sítě HovNet je vyznačena v sekci Přístupové body.

Snažíme se spolupracovat s dalšími neziskovými i komerčními organizacemi pro lepší rozvoj našeho místního regionu. Zajišťujeme tak připojení například pro ZŠ a OU Hovězí, ZŠ, MŠ a Knihovnu Huslenky, ZŠP Halenkov, ZŠ Nový Hrozenkov, a další… nebo sportovních organizací jako např. Sokol Hovězí, Huslenky, N. Hrozenkov, SDH Hovězí, Ranč Karolinka včetně rekreačních organizací a pod. V rámci lokální spolupráce mezi ISP spolupracujeme především s Ústí.Net, ZděchovNET, SychrovNET, HVFree.Net a několik drobných lokálních providerů z Hornovsacka.

Působíme i jako přidružení členové spolku UnArt, který je členem v národním peeringovém uzlu NFX do kterého máme konektivitu 11 Gbit/s se dvěma geograficky oddělenými trasami, čímž se kapacitně řadíme k největším Valašským internetovým sítím.

Zdravý a svižný chod naší sítě i požadavky na kvalitu a rychlost připojení je pro nás jedním ze zásadních kriterií, které se snažíme plnit použitím moderních technologií a neustálým dohledem nad sítí. Síť se však neustále i rozšiřuje a modernizuje jako reakce na vzrůstající poptávku po připojení.

HovNet je zaregistrován k datu vzniku 30.8.2004 na ministerstvu vnitra jako občanské sdružení. Tímto počinem sdružuje členy pro vzájemně prospěšnou činnost, tzn. přístup k internetu a informačním technologiím. Později se dle změny NOZ stal spolkem.

Aktivní členové spolku pomáhají v udržování chodu sítě a pořádání společenských aktivit se spoluúčastí našeho sdružení (např. Posezení u cimbálu).