O Nás

HovNet je počítačová síť v Hornovsackém údojí datující počátky od roku 2003, oficiálně jako sdružení od roku 2004.

Primárním účelem provozu této sítě je nabídnout členům přístup k informacím a to pomocí dostupného připojení k Internetu. Pokrytí síťe se dynamicky rozrůstá napříč Hornovsackým údolím směrem od Vsetína. Aktuálně Janová až Karolinka.
Nesnaží se za každou cenu pokrýt lokality s největší poptávkou po připojení. Jsou pokryta i odlehlejší údolí, aby byla uspokojena poptávka i tam, kde připojení k internetu jinak není možné (např. díky absenci GSM signálu nebo telefonních přípojek) nebo je pro komerčního operátora nevýhodnou investicí. Oblast působnosti sítě HovNet je vyznačena v sekci Mapa přístupových bodů.

Snažíme se spolupracovat s dalšími neziskovými i komerčními organizacemi pro lepší rozvoj našeho místního regionu.
Poskytujeme tak připojení například pro ZŠ a OU Hovězí, ZŠ, MŠ a Knihovnu Huslenky, ZŠP Halenkov, ZŠ Nový Hrozenkov, Charita Nový Hrozenkov, MěÚ Karolinka a další… nebo sportovních organizací jako např. Sokol Hovězí, Huslenky, N. Hrozenkov, SDH Hovězí, Ranč Karolinka včetně rekreačních organizací jako hotel Portáš, chata Javorka, několik ubytoven v Hovězí, Janové, Huslenkách a pod.
V rámci lokální spolupráce mezi ISP spolupracujeme především s UstíNet, ZděchovNet, SychrovNet, HVFree.Net a několik drobných lokálních providerů z Hornovsacka kterým i poskytujeme konektivitu.

Působíme i v národním sektoru jako členové sdružení UnArt (umění a Internet) potažmo pak členství v národním peeringovém uzlu NFX do kterého máme konektivitu 11Gbit/s se dvěma geograficky oddělenými přívody, čímž se kapacitně řadíme k největším Valašským poskytovatelům Internetové konektivity.

Svým členům pak nabízíme krom připojení do internetu několik interních služeb které jso vesměs zdarma jako např IPTV, rádio, SMTP server pro pohodlné odesílání, veřejnou IP, možnosti webhostingu apod.

S přibývajícím počtem členů a přístupových bodů vzrůstají i požadavky na kvalitu a rychlost připojení. Toto je pro nás jedním ze zásadních kriterií, které se snažíme plnit použitím moderních technologií a neustálým dohledem nad sítí. Síť se však neustále i rozšiřuje a modernizuje jako reakce na vzrůstající poptávku po připojení.

HovNet je zaregistrován k datu vzniku 30.8.2004 na ministerstvu vnitra jako občanské sdružení. Tímto počinem sdružuje členy pro vzájemně prospěšnou činnost, tzn. přístup k internetu a informačním technologiím.

Aktivní členové sdružení pomáhají v udržování chodu sítě a pořádání společenských aktivit se spoluúčastí našeho sdružení (např. Posezení u cimbálu)