Informace o připojení

Aktualizace 6.6.2018

Nově se připojuje přes dceřinou společnost spolku HovNet-SERVIS s.r.o.
Důvodem jsou problémy administrativního charakteru a také eliminace problematiky spojené s vlastnictvím přijímacího zařízení – nově je zařízení v našem majetku – tj. bez nákladů na pozáruční servis přijímače.
Tímto vznikla i možnost zřízení připojení za 1Kč a možnost výběru tarifu (vyšší rychlosti, další služby, apod..) Aktuální nabídku naleznete na webu www.hovnetservis.cz.
Mezi další výhody lze řadit v možnosti započítání internetového připojení do firemního účetnictví a potažmo i odpočtu DPH, rozšířená nabídka služeb v IT oboru vč. montážních prací (Sítě, Kamerové systémy, EZS, Přístupové systémy…).

Podmínky připojení

Nejdůležitější podmínkou k připojení k síti HovNet  přímá viditelnost na AP (Access Point) – přípojný bod, místo kde se bezdrátově připojíte k síti. Všechny dostupné přístupové body lze nalézt na mapě přístupových bodů.
V případě, že si nejste jisti, nebo nedisponujete přímou viditelností na některý z těchto bodů, kontaktujte nás. Pokusíme se nalézt společné řešení, které by váš zájem uspokojilo, například vybudování nového přístupového bodu.
V případě panelového domu nebo bytovky nás kontaktujte – ověříme zda se tam již naše síť nenachází.

Druhou z nejdůležitějších podmínek je členství v občanském sdružení HovNet (aktuálně vyřizováno při zřízení přípojky).

Technologie

HovNet v drtivé většině poskytuje bezdrátové připojení pomocí standardu Wi-Fi především v bezlicenčních pásmu 5 GHz.
To zajišťuje rychlejší odezvy i větší datovou propustnost. Obyvatelé panelových bytů s dostupnou konektivitou mají navíc výhodu kabelových rozvodů sítě s rozvodovou rychlostí 100/1000 Mbit/s.
Také pomalu a jistě rozšiřujeme naši optickou síť která zajišťuje bezkonkurečně nejlepší parametrické připojení jak v minulosti, současnoti, tak i budoucnosti.

Zařízení a instalace

Výběr klientského zařízení jsou čistě v naší kompetenci. V síti používáme kvalitní klientská zařízení osvědčených výrobců a značek. Výběr vhodného hardwaru je často individuální a závisí na lokálních podmínkách. Zřízení a práci provádí téměř výhradně dceřiná firma HovNet-SERVIS s.r.o. Zařízení je v naší správě po dobu členství ve sdružení HovNet, čímž se snažíme dosáhnout nejlepších kvalitativních parametrů bez nechtěného „sebepoškození“ přípojky.

Cena zřízení v pásmu 5 GHz se pohybuje okolo 2000Kč (tato cena je částečně dotována z fondů sítě HovNet). Vždy záleží na zvolené platformě, kterou v dané lokalitě používáme. Máte-li vlastní zařízení (např. přecházíte od jiného poskytovatele), je vždy nutné jej konzultovat s námi.
V případě, že je nutné k připojení člena vybudovat nový vysílač, nebo je-li od vysílače značně vzdálen a tím je nutno použít větší antény, je cena stanovena vždy individuálně dle použitého materiálu.

Členské příspěvky a práva člena

  • Standardní jednorázový vstupní příspěvek činí 0 Kč. Při montáži se počítá s účastí člena.
  • Měsíční členský příspěvek je stejný pro všechny členy sdružení 300 Kč.
  • Člen sdružení má právo využívat síť HovNet a její prostředky. Například IP Televize.
    Rychlost do internetu u členů v naší síti není závislá na výši měsíčního příspěvku, ale na použité technologii samotné přípojky.
    Pásmu 5 GHz až 12 nebo 18MBit (Up/Down) dle použité technologie na AP. Na nejnovějších 5GHz AP je to až 50Mbit ve standardu AC. V LAN rozvodech bytovek a panelových domů záleží na lokalitě – obecně od 30 do 100Mbit a více (Up i Download). Na optických domovních přípojkách je to pak 50Mbit. Až 4 MBit (Up/Down) v pásmu 2.4 GHz na starých přípojkách s možností migrace na novější technologii.
    Není aplikován FUP (Fair User Policy), díky tomu není datový tok žádným způsobem omezován.